4 pomysły na płytki marmurowe w aranżacji wnętrz

Wiele osób postrzega marmur jako zimny kamień, który sprawdzi się wyłącznie we wnętrzach tradycyjnych i stylizowanych na antyczne. Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz dowodzą jednak, że to nieprawda. Kluczem do uzyskania nowoczesnego i eleganckiego wnętrza jest umiar. Wprowadzenie subtelnych elementów dekoracyjnych z marmury to sposób na stworzenie oryginalnego i absolutnie designerskiego wnętrza.

Kolumny i ścianki działowe z marmuru

Kolumny są bardzo ciekawym motywem aranżacyjnym w projektach domów typu open space. Pomagają wytyczyć przestrzeń i sprawiają, że wygląda na bardziej zorganizowaną. Innym sposobem na podzielenie otwartej aranżacji jest zbudowanie ścianki działowej. Marmur sprawi, że zarówno kolumny, jak i ścianki, będą wyróżniać się we wnętrzu i nadadzą mu unikalnego charakteru.

Ściany i podłogi

Marmur to doskonały wybór zarówno na podłogi, jak i ściany. Marmurowe płytki podłogowe dodają stylowego charakteru każdej przestrzeni, szczególnie w połączeniu z innymi nowoczesnymi materiałami. Podłogi marmurowe prezentują się bardzo elegancko, dlatego warto położyć je w reprezentacyjnych częściach domu.

Stół do jadalni

Marmur to bardzo mocny, wytrzymały i trwały materiał, dlatego świetnie sprawdzi się przy projektowaniu mebli. Wysokiej jakości marmurowy mebel przetrwa lata, utrzymując luksusowy i elegancki wygląd. Dobrym wyborem do średnich i większych przestrzeni jest stół do jadalni z kolorowym marmurowym blatem, który stanie się centralnym elementem wyposażenia wnętrza.
Ten piękny kamień doskonale nadaje się również na wyspy kuchenne, stoliki kawowe, a nawet stoły ogrodowe.

Drobne elementy wnętrza

Świetnym sposobem na wprowadzenie marmuru do wnętrza jest dodanie jednego lub dwóch elementów dekoracyjnych, takich jak para lamp, świeczników lub miski na owoce.

Marmur to kamień naturalny, ale dobrze wkomponowany we wnętrze sprawia wrażenie ciepłego i przyjemnego w dotyku. Jeżeli celujesz w unikatowe rozwiązania, marmurowe inspiracje z pewnością przypadną Ci do gustu.

Wróć