KAMIEŃ NATURALNY

Firma ROCKART zajmuje się tworzeniem gotowych wyrobów z kamienia naturalnego. Materiał już od wielu lat jest chętnie wykorzystywany w budownictwie. Służył do wykonywania pierwszych narzędzi i budowli. Bez niego nie byłby możliwy rozwój cywilizacji, a pomimo upływu czasu nadal jest on chętnie wykorzystywany ze względu na swoje właściwości. Kamień naturalny charakteryzuje się trwałością, odpornością i bogatą kolorystyką. Jest estetyczny, dzięki czemu pasuje do każdego otoczenia. Jest symbolem prestiżu i luksusu, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go we współczesnym budownictwie.


Zastosowanie kamienia naturalnego

Kamień naturalny posiada wiele możliwości zastosowania. Przede wszystkim można go wykorzystać w ogrodzie. Doskonale sprawdzi się do tworzenia ścieżek oraz skalniaków. Kamień naturalny świetnie prezentuje się również jako obudowa dla oczka wodnego. Materiał zastosowany w ogrodzie sprawi, że otoczenie domu będzie wyglądało niesamowicie. Z możliwości, jakie oferuje kamień naturalny, często korzysta się we współczesnym budownictwie. Pomaga on tworzyć trwałe konstrukcje, do których używa się płytek lub bloków. Z jego pomocą powstają fundamenty, mury, a także sklepienia. Kamień dekoracyjny często wykorzystywany jest do wykończenia ścian i podłogi na tarasie. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie kamienia jest stworzenie ogrodzenia. Kamień naturalny będzie doskonale prezentował się wokół każdej posesji.


Oferowane przez nas kamienie naturalne stosowane są również do dekoracji wnętrz. Bardzo dużo osób decyduje się na wykorzystanie ich jako materiałów wykończeniowych w domu bądź mieszkaniu. Kamienie naturalne są eleganckie i praktyczne, dzięki czemu sprawdzają się we wnętrzach. Najczęściej wykorzystuje się je do budowy schodów. Stosowane są również na posadzkach i ścianach. Z kamieni naturalnych powstają także blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety.


Rodzaje kamieni naturalnych w naszej ofercie

W ofercie firmy ROCKART znajdziesz kamienie naturalne takie jak:


– marmur,
– granit,
– onyx,
– kwarcyt brazylijski,
– piaskowiec,
– trawertyn.