PŁYTKI Z MARMURU

Dawniej marmur był materiałem trudno dostępnym. Aktualnie jego pozyskiwanie nie jest tak trudne, dlatego płytki wykonane z marmuru coraz częściej zdobią wnętrza i ogrody. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej impregnacji materiału, która pozwoli na dłużej zachować jego naturalny kolor. Marmur doskonale sprawdza się wewnątrz domów i obiektów publicznych. Nie powinien długo przebywać w miejscu, gdzie będzie narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak mróz czy opady. Z tego powodu polecamy wykorzystanie marmuru jako dekoracji wewnętrznej.


Wykorzystanie płyt marmurowych

Płyty marmurowe charakteryzują się klasycznym pięknem, elegancją oraz subtelnością. Dlatego są tak chętnie wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach. Wyróżniają się także trwałością i solidnością. Płyty powstałe podczas obróbki marmuru mają nieregularne kształty i chropowatą powierzchnię. Poddawane są szlifowaniu, polerowaniu oraz innym zabiegom kamieniarskim, które sprawiają, że płyty marmurowe mogą być wykorzystywane jako dekoracja wnętrz. Charakteryzuje je mała ścieralność oraz niska nasiąkliwość, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w łazienkach i saunach.


Co można zrobić z marmuru?


– płytki podłogowe,
– okładziny ścienne,
– blaty łazienkowe,
– blaty kuchenne,
– parapety,
– stopnie schodów,
– obudowy kominów.

Płyty z marmuru stosuje się również do tworzenia rzeźb i innych elementów dekoracyjnych. Pasują do nowoczesnych wnętrz, dzięki czemu są chętnie wybierane do nowego domu bądź wyremontowanego mieszkania. W ofercie firmy ROCKART znajdziesz również inne kamienie naturalne. Nasi Klienci wybierają także płyty granitowe. Oprócz tego posiadamy onyx, kwarcyt brazylijski, piaskowiec i trawertyn.